Mouse Secondary Antibodies
Secondary antibodies where mouse is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (1)
- (12)
- (7)
- (1,223)
- (55)
- (16)
Quantity
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (262)
- (108)
- (147)
- (11)
- (110)
- (1)
- (50)
- (102)
- (25)
- (62)
- (22)
- (8)
- (1)
- (3)
- (10)
- (82)
- (33)
- (10)
- (2)
- (1)
- (18)
- (7)
- (11)
- (25)
- (5)
- (113)
- (2)
- (28)
- (48)
Target Species
- (1)
- (2)
- (97)
- (51)
- (9)
- (9)
- (16)
- (1)
- (11)
- (32)
- (40)
- (2)
- (607)
- (5)
- (17)
- (79)
- (15)
- (2)
- (1)
- (79)
- (289)
- (18)
- (1)
- (41)
- (17)
- (2)
- (12)
- (5)
Isotype
- (1)
- (135)
- (686)
- (197)
- (3)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (105)
- (53)
- (64)
- (27)
- (10)
- (6)
- (1)
- (1)
Classification
- (3)
- (1,170)
- (111)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
316
–
330
of
7,798
results
Mouse anti-Bovine IgA Heavy Chain Secondary Antibody (IL-A71) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA,Immunoprecipitation |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG2a |
| Antigen | IgA Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Purified bovine Immunoglobulin |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | IL-A71 |
Mouse anti-Bovine IgM (H+L) Secondary Antibody (IL-A30), DyLight 550, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
IgM (H+L) Mouse anti-Rabbit, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | DyLight 405 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Frozen) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Rabbit IgM |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | NRBM |
IgM (H+L) Mouse anti-Rabbit, DyLight 755, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | DyLight 755 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Frozen) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Rabbit IgM |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | NRBM |
Mouse anti-Human IgM Heavy Chain Secondary Antibody (47.2.E9), Janelia Fluor 646, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Rat IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody (MARG2b-8), DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Human IgM Heavy Chain Secondary Antibody (47.2.E9), DyLight 650, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Guinea Pig anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Guinea Pig Polyclonal Antibody
| Antigen | Rabbit IgG, H/L Chains |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Guinea Pig |
| Conjugate | Fluorescein |
| Applications | ELISA,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Mouse anti-Canine IgA/IgG/IgM (H+L) Secondary Antibody (K99 2E3) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Canine |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgA/IgG/IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Canine immunoglobulin |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | K99 2E3 |
Mouse anti-Human IgG Fc Secondary Antibody (3D3cc), Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Rat IgA Heavy Chain Secondary Antibody (MARA-1), DyLight 594, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Rat IgG2b Heavy Chain Secondary Antibody (MARG2b-8) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG2b Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | IR863 rat IgG2b myeloma protein |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | MARG2b-8 |
IgM (H+L) Mouse anti-Rabbit, APC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | APC |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Frozen) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | PBS |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Rabbit IgM |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | NRBM |
Mouse anti-Human IgE Heavy Chain Secondary Antibody (E454 (5D5)), Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Rat IgD Secondary Antibody (MARD-3), DyLight 755, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody